You are here

Топ-5 іграшок, які перевернули життя дитини

Чи задумувались ви колись, наскільки речі, які оточують дитину в ранньому віці впливають на її свідомість та світобачення? У більшості дітей період дитинства асоціюється з іграми, якими вони захоплювалися, тож іграшки є невід'ємною частиною дорослішання кожного з нас. Багато дослідників навіть стверджують можливість того, що надання переваги певній іграшці, як-то лялька це чи залізна дорога, можуть вплинути на вибір професії у більш дорослому віці. Хоч ці ідеї ще не є науково підтвердженими, проте не можна не помічати важливість іграшок у житті кожного з нас.

Важко уявити сучасні дитячі магазини без яскравих вітрин, які приваблюють дитячі погляди купами можливих ігор, частина з яких у сучасному світі слугують не просто для розваги, а навіть як гаджети для всебічного розвитку малечі. Проте так було не завжди. Ще не так давно діти не були настільки «перенавантажені» вибором іграшок. Впродовж історії людства були придумані тисячі можливих іграшок, проте лише деякі з них змогли змінити хід історії, перевернувши життя дітей у всьому світі.

Тож пропонуємо вам наші топ-5 іграшок, поява яких на ринку дитячих товарів значно вплинули на дітей в усіх куточках світу, які ми розташували в хронологічному порядку.

TEDDY BEAR

Так-так, саме цей всевітньо відомий ведмедик назавжди став символом нової ери в дитячому світі. Напевно, багатьом доводилося чути про те, що ця іграшка була названа на честь американського президента Теодора Рузвельта. Так з якої ж причини ім‘я саме цього державного діяча США стало асоціюватися з такою милою м‘якою іграшкою?

Цьому передувала цікава історія, яка мала місце в 1902 році, коли Теодор Рузвельт був запрошений губернатором Штату Міссісіпі взяти участь у полюванні на ведмедів. Під кінець цього полювання всі учасники групи були задоволені своїми результатами від важкого дня в лісі, проте Рузвельт, який на арені державної політики був таким сильним, мужнім та незалежним політиком, так і не зробив жодного пострілу. Тож губернатор став вагатися , чи взагалі сподобалося його шановному гостю таке проведення часу з ним і, аби Рузвельт лишився задоволений днем з губернатором, той звелів своїм помічникам зловити ведмедя та прив’язати його до дерева, аби Теодор зміг власноруч зробити постріл. Проте відповідь президента на це просто-таки вразила усіх присутніх. Він відмовився стріляти та наказав відпустити тварину. Ця новина за лічені години облетіли усю країну, вразивши до глибини душі усіх американців.

Більш того, один відомий політичний карикатурист Кліффорд Берріман вирішив увіковічнити цей вчинок колишнього президента, намалювавши веселу картинку, яка була опублікована в сотнях американських видань. Карикатура Берріна, на якій змальовувалось, як президент великодушно відмовляється вбити бідного ведмедя, вийшла друком у відомій газеті "Вашингтон Пост" 16 листопада 1902 року. Саме ця стаття стала доленосною у появі іграшки ведмедика, бо прочитавши її, власник магазину солодощів у Брукліні, Нью-Йорк на ім'я Морріс Міхтом був настільки захоплений побаченим, що у нього виникла унікальна ідея. Зі своєю дружиною Роуз також були виробниками чушкових тварин, і Міхтом вирішив створити м’яку іграшку та присвятити її президенту, який відмовився стріляти ведмедя, давши їй назву "Ведмідь Тедді".

Наступним кроком стало отримання дозволу від самого героя історії, після чого Міхтом запустив масове виробництво таких ведмедиків, які стали настільки популярні серед американських дітей, що незабаром він вирішив заснувати компанію Ideal Toy Company. З того моменту ця історія навіки увійшла в американську культуру, ставши символом не тільки найпопулярнішої американської іграшки, але і 26-го Президента Сполучених Штатів. І навіть зараз, у 21 столітті, мільйони дітей по всьому світу насолоджуються грою зі своїм улюбленцем-ведмедиком.

LEGO

А чи помічали ви, як діти здатні втрачати відчуття часу за грою? Якщо прослідувати за цим феноменом, то можна дійти висновку, що таке найчастіше трапляється, коли їхня увага зосереджується на якомусь тривалому та цікавому процесі. І певно, якщо обирати одну іграшку, яка може на довгий час привернути дитячу увагу та захопити тривалою грою, то більшість батьків дійдуть згоди, що це конструктор LEGO. Ця іграшка не просто так стала легендарною та двічі отримала титул “Іграшка століття”. Вже майже 90 років маленькі данські цеглинки LEGO завойовують прихильність дітей. Тож у чому секрет такої неймовірної популярності такої простої гри?

Якщо прослідкувати історію створення конструктору, то ми дійдемо до 1916 року, коли данський винахідник та бізнесмен Оле Крік Крістансен працював у деревообробному цеху ще до ери електрики. Живучи у маленькому селі Біллунд, Оле був простим теслярем з амбіціями. Тож зрозумівши свою пристрасть до обробки деревини: він вирішив відкрити власний магазин, який спочатку виготовляв меблі: розкладні сходи, табуретки та прасувальні дошки. Але в 1924 році сталося лихо, бо тільки-но власник хотів розширити свій успішний бізнес, його син випадково кинув запалений сірник, полум’я від якого зруйнувало увесь дім та майстерню.

Проте навіть така трагедія не зломила дух Крістіансена, який вирішив побудувати ще більшу будівлю для виготовлення своєї продукції. У 1929 році сталося ще кілька печальних подій: американська фінансова криза вплинула на весь світовий ринок та пішла з життя дружина підприємця. З того моменту він сам мав піклуватися про свою родину, тож рішення цього сильного духом чоловіка стало виготовлення недорогих товарів, які завжди могли б продаватися, серед них були і дешеві іграшки.

Він перейменував свою компанію у LEGO, що відображало справжню її мету, бо назва розшифровується як “leg godt”, що з данської – “грати добре”. Проте тільки у 1949 року компанія створила пластикові цеглинки для конструктора, завдяки яким і отримала визнання дітей по всій планеті. У 1950-х компанія перейшла в спадок від батька до сина, і вже майже десятки років на величезній корпорації панує дух сімейних цінностей та дружби, і головне - кожен працівник сповнений бажання зробити дітей по всьому світу щасливими, донести до них свою турботу та любов.

Barbie

Напевно, кожна маленька дівчинка в дитинстві мріяла про своє майбутнє, граючись ляльками, одягаючи їх у гарні сукні та будуючи їм будиночки. І саме Барбі стала культовою іграшкою, грою з якою захоплюється вже не одне покоління дітей. У наш час існують сотні додаткових елементів для гри: різноманітні варіантів одежі та аксесуарів для неї, ляльки-друзі Барбі та її хлопець Кен, машини та меблі – усе, щоб дитина могла створити власний світ для її маленької подружки. Проте раніше дівчата мали змогу гратися тільки з паперовими ляльками, і тільки у 1959 році відбулася одна з найважливіших подій для світу дитячих іграшок.

Історія створення ляльки розпочалась, коли Рут Хендерер, яка є співзасновником компанії Mattel, спостерігала, як її донька Барбара грала з паперовими ляльками протягом декількох годин. Це наштовхнуло її на ідею створити справжню, об’ємну ляльку для дівчат, граючись з якою вони б втілювали свої мрії в реальність. Саме тоді була випущена перша лялька, яка була названа на честь доньки, яку мама ніжно кликала Барбі. Згодом новинка дебютувала на Нью-Йоркському ярмарку іграшок. І хоча спочатку тодішні провідні марки іграшок поставилися до Барбі трохи скептично, вже скоро вона стала провідною іграшкою, проданою у тисячах дитячих магазинів.

З того моменту Барбі стала всесвітньою іконою, що надихає маленьких дівчат, які можуть завдяки такій іграшки створювати власний світ. І вже не один десяток років виробники цієї ляльки продовжують дивувати дітей та їх батьків різними новими варіаціями класичної Барбі: тепер її можна обирати за професією та різним зовнішнім виглядом, що робить Барбі ще ближчою до реальних дівчат. Більш того, у 2018 році Mattel випустили нову колекцію “Жінки, що надихають” на честь представників жіночої половини населення, які зробили якийсь важливий внесок в розвиток всесвітньої культури: тепер на полицях можна буде побачити Барбі в образі талановитої художниці Фріди Кало, першої жінки-пілота, яка перелетіла Атлантику Амелії Ергарт та американського фізика, працівника NASA Кетрін Джонсон.

Tamagotchi

Наступна іграшка стала одним із головних символів 1990-х років, яка була продана в мільйонах примірників в країнах світу і визнана однією з найпопулярніших в світі – віртуальна домашня тваринка Tamagotchi. Вона була створена у середині 90-х, коли звичайна працівниця офісу іграшкової компанії Bandai, 30-річна японка Акі Маіта, дивлячись телевізійну програму про тварин, зрозуміла, що не усі батьки можуть дозволити собі завести домашнього улюбленця, але про це мріє майже кожна дитини. Акі надихнулася ідеєю створення домашньої тваринки, яку діти змогли всюди брати з собою, турбуючись про неї та її здоров’я.

Маіта запропонувала свою ідею дизайнеру іграшок Акіхіро Йокой. На той момент Йокой працював у WiZ, компанії, яка спеціалізується на анімації та пов'язаних з нею. Його також захопила концепція іграшки, тож разом з Акі Маіта вони придумали назву і навіть походження історії для яйцеподібного портативного домашнього улюбленця. Ідея була такою, що чужорідні тамагочі були побудовані для захисту їх від атмосфери Землі. Проте головним завданням було зацікавити дітей до гри та дізнатися, наскільки підходящою для них був тамагоччі, для чого Маіта взяла кілька сотень прототипів і подарувала їх школярам. Вона провела опитування та використовувала відгуки для покращення продукту, і перший тамагоччі на ринку дитячих товарів вийшов в листопаді 1996 року, а вже через рік діти всього світу гралися в них, обмінюючись з друзями своїми успіхами в грі.

Феномен популярності іграшки, яка триває і донині, пояснити не важко: кожна дитина має бажання завести тваринку, про яку можна піклуватися, годуючи її, даючи їй ліки, вкладаючи її спати. І саме Тамагочі стала іграшкою, важливою для мільйонів дітей та ідеальною для їх батьків.

Іграшки з білим шумом

Напевно, важко не помітити, як за останні десятиліття змінилися дитячі іграшки – виробники дитячих товарів увесь час намагаються створити щось нове та несхоже на вже придумані речі. Більш того, змінюються і функції, які виконують дитячі іграшки – вони стають все більш адаптованими до мети розвитку дитини. І це не дивно. Бо з активним розвитком сучасного світу та процесом глобалізації, діти стають все більш примхливими у виборі іграшок – їх оточують сотні всеможливих гаджетів, з якими вони справляються швидше та продуктивніше багатьох дорослих. Світ швидко змінюється, а отже і іграшки мають ставати все більш цікавими та корисними для дітей. Проте все більшої популярності набувають такі іграшки, від яких не тільки діти можуть отримати користь, а які також можуть стати помічниками для батьків.

Одним з найбільших випробувань, які постають перед молодими батьками є спокійний сон їх маленької дитини, у 21 столітті саме новітні технології можуть стати в нагоді, прикладом чого є іграшки з білим шумом, серед яких лідерами продажів залишаються MyHummy. Це інтерактивні та багатофункціональні іграшки, які приваблюють дітей своїм зовнішні виглядом, а батьків – можливістю допомогти заспокоїти дітей до сну. Науково було доведено користь білого шуму та пояснені її причини – самі такі коливання нагадують малюку про материнське лоно, і таким чином заспокоюють його. У такі іграшки налаштовують динамік, звуки з якого допомагають немовляті поринути в довгий та солодкий сон. Естетично гарний дизайн та неймовірна допомога батькам – годі й придумати краще поєднання, яке виконує одна маленька іграшка.

На даний момент придумано вже сотні варіантів таких приладів, проте найчастіше виробники зупиняються на м’яких іграшках, обіймаючись з якою малеча із задоволенням поринає у сон. Також у таких іграшках передбачається великий вибір мелодій, серед яких: колискові, класичні мелодії та звуки природи, та регулювання гучності звуку, що дає можливість підлаштувати звуки під ваші особисті потреби. Більшість з таких іграшок навіть має функцію зв’язку з мобільним телефоном батьків через спеціальні програми, що допомагає ще краще контролювати сон дитини. Із зрозумілих причин саме такі іграшки все більше використовуються батьками, даючи їм змогу плекати дитячий сон та спокійно насолоджуватися вільним часом.

Отже, саме ці 5 іграшок, на нашу думку та думку мільйонів батьків та дітей, перевернули їх життя. І яку б функцію не виконувала іграшка для малечі, все одно вона залишається невід’ємною частиною дитинства кожного з нас.