You are here

ТОП5 книжок ведучих дитячих психологів:

Завдячуючи інтернету, ми маємо більш широкі погляди і доступ до величезної кількості інформаціі.

Усі молоді батьки знають про важливість дитячої психології. Більше того, майже усі знають, що правильний підхід до дитини повинен бути з пелюшок! Підніміть руку, хто не чув назву книги “Після трьох вже пізно”? Ми зібрали ТОП5 найкращих видань, які допоможуть розібратися, як же правильно говорити та жити з дитиною.

  1. Юлія Гіппенрейтер “Спілкуватися з дитиною. Як?”. Доктор психологічних наук, професор факультету психології МГУ не з чуток знає про те, які проблеми можуть виникати в спілкуванні дітей і батьків. Це чи не найппулярніша книга про дитячу психологію! Юлія проти жорстких заборон, сварок та покарань, адже це працює проти побудування міцних довірливих відносин між дитиної та її батьками.
  2. Адель Фабер, Елейн Мазліш «Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили». Автори книги — педагоги і багатодітні мами. Їх спільна праця не дарма стала світовим бестселером: у своїй книзі вони розповідають про те, як розуміти і приймати почуття дитини, шукати причини тієї чи іншої поведінки, вчити малюка справлятися з власною злістю, досадою і розчаруванням.
  3. Януш Корчак «Як любити дитину». Польський лікар і педагог початку ХХ століття Януш Корчак — людина, яку неможливо недооцінювати або не поважати. Пропрацювавши не один рік в інтернаті, він так прив'язався до своїх вихованців, що, потрапивши в фашистський концтабір, не роздумуючи, вирушив разом з ними в газову камеру. У своїх творах Корчак закликав сприймати навіть саму маленьку дитину як особистість, котра має права і яка претендує на свободу. І, звичайно, пам'ятати про те, що кожен малюк унікальний, а значить, універсальних відповідей на виникаючі у батьків питання немає, і бути не може.
  4. Джон Медіна “Правила розвитку мозку дитини”. Виховання дитини — це в першу чергу розвиток його мозку, в тому числі у внутрішньоутробному періоді. Дослідник мозку Джон Медіна пояснює, що і як слід робити батькам до і після народження малюка, щоб виростити розумну, цілеспрямовану, щасливу, етично заможну людини. Рекомендації та поради автора засновані на останніх досягненнях нейрофізіології і нейропсихології, але звучать зрозуміло і цікаво навіть для людей, далеких від науки.
  5. Трейсі Хогг “Секрети виспанної матусі”. До досвіду Хогг звертаються мільйони батьків по всьому світу. Її рекомендаціям довіряють ті, кому на перших порах дуже складно звертатися з малюками і спілкуватися з ними правильно. Ця книга є унікальним посібником, тому що вона дозволить навчитися розпізнавати всі сигнали малюків і розуміти, що саме їх турбує або чого їм хочеться. В ній не лише про сон, але і про годування, вікови кризи, привчання до горщика та це багато чого іншого!