You are here

Гормони, які впливають на сон малюка

Ми з вами навіть не здогадуємося, що в людському організмі щохвилини відбувається маленьке диво — вироблення гормонів, що впливають на всі процеси в тілі.
Сьогодні ми розповімо вам про ті гормони, про які варто знати, щоб налагодити сон маленької дитини. Йтиметься про гормон сну — мелатонін і гормон стресу — кортизол. Мелатонін забезпечує міцний нічний сон.

Виділяється він з наступом темряви і «присипляє» нас. У дітей він починає вироблятися в 3-4 місяці, і трохи пізніше у недоношених малюків. Саме з ним пов'язана перебудова сну в цьому віці (та регрес сну). Мелатонін вимагає темряви і руйнується від світла екранів, ось чому перегляд мультиків перед сном не рекомендується. Кортизол, навпаки, виділяється під час стресу, втоми. Впливає на сон прямо протилежно. Цей гормон корисний, коли організму потрібно підбадьоритися, подолати втому і відкрити «друге дихання». Але перед сном такий стан небезпечний. Стомлений малюк з додатковим кортизолом в крові буде вередувати і до останнього відмовлятися спати. Підступність цього гормону в тому, що він повільно виводиться з організму. Тому навіть якщо малюк засне, проспить він недовго або дуже неспокійно. Саме кортизол маже бути причиною коротких снів.

Не допускайте перевтоми дитини! Помічайте ознаки втоми, стежте за часом неспання і укладайте чадо спати вчасно.
До речі, білий шум діє заспокійливо на нервову систему малюків. Спеціалісти пов’язують це з тим, що в животику мами малюк чує саме білий шум. Отже, те, що нам, дорослим, здається дивним (шум фену чи пилососу), для малюка — майже рідне звучання «мами», яке він чув протягом останніх місяців, коли вже було сформовано орган слуху.

 Ведмедики MyHummy — найкращий помічний для міцного сну малюків та їх батьків!