You are here

Ритуал перед сном

Ритуал перед сном — це з разу в раз повторювані дії, які дають зрозуміти дитині, настав час сну.
Справа в тому, що зовсім маленькі діти не орієнтуються в часі, але при цьому дуже люблять передбачуваність дій. Щоб малюк міг морально і фізично підготуватися до сну, батьки повинні створити ритуал.
Природно, «сонний» ритуал повинен виключати всі активності і те, що розбурхує свідомість вашої дитини найбільше. Наприклад, деяких заспокоює роздивляння картинок і читання книг, а хтось збуджується від цього тільки сильніше. Багато малят люблять купатися, але це мало кому підходить як розслаблення перед сном: більшість тільки ще більше розігруються. Ви повинні підібрати ті дії, які допоможуть дитині заспокоїться і налаштуватися на сон.
Наприклад, вдень це може бути зашторювання вікон, включення білого шуму, коротенька казка або віршик. Тривалість такого ритуалу може бути близько п'яти хвилин.
Нічний ритуал трохи довше — 10-15 хвилин. Можна включити музику мобіля і проектор на стелю (якщо є). Це відразу ж створює міцну асоціацію перед сном. Під музику можна намазати лосьйон, надіти підгузки і піжаму, поносити малюка на руках і розповісти йому, що зараз він буде солодко-солодко спати. Після чого змінити музику на білий шум і приступити до вкладання.
У подальшому ритуал допоможе уникнути багатьох проблем при регресії сну (про це ми розповімо трохи пізніше).
Дитячі іграшки MyHummy стануть гарними помічниками при створенні такого ритуалу. По-перше, ви можете привчити засинати саме з ведмедиком, а по-друге, наші іграшки для дітей мають датчик з білим шумом, який береже сон немовлят і діток старшого віку.