You are here

Регрес сну у малюків

Регрес сну — досить складна і об'ємна тема. Сьогодні ми спробуємо коротко пояснити, що це, а трохи пізніше розповімо, що з цим робити.
Коли малюк з'являється на світ, його нервова система дуже відрізняється від нашої і володіє особливими здібностями. Наприклад, те, що зовсім маленькі дітки здатні «відключитися» в будь-якому місці — своєрідний захист мозку від напруги. До трьох місяців процеси в голові у дитини починають ставати все більше схожими на наші і сон стає циклічними: ділиться на короткий поверхневий і довгий глибокий сон.
Коротка фаза сну триває близько 40 хвилин. Багато мам помічають, що їхні малюки у віці 3-4 місяців сплять саме по 40 хвилин (частіше днем, але буває навіть вночі). Це викликано тим, що мозок малюка ще не вміє пов'язувати коротку і довгу фазу сну, так що як тільки коротка закінчується — малюк прокидається. У дорослих така фаза триває півтори години і ми також прокидаємося, але відразу ж засипаємо назад, так як наш мозок навчився продовжувати сон.
Перший регрес сну відбувається саме тоді, коли сон ділиться на цикли і триває від 2 до 6 тижнів. Під час регресу дитина погано спить, погано вкладається на сон, а через нестачу сну стає дратівливішою, що тягне багато інших складнощів.
Усі наступні регреси, зазвичай, тривають не так довго і пов'язані зі стрибками зростання: дитина навчилася сидіти, вставати, ходити або говорити. Орієнтовно, це буває в 6, 9, 12, 18 місяців і так далі.
Якщо ваш малюк раптово став гірше спати і багато вередувати — уникайте паніки! При відсутності інших об'єктивних причин це може бути саме регрес сну.
Іграшки для малюків MyHummy — це цілющий білий шум і суцільна любов. Кожний експерт сну підтвердить дієвість різних видів такого шуму, а батьки, які спробували це на своїх малюках і на собі, плекають найкращі почуття до наших ведмедиків!